top of page
IMG_3954.jpg

Moja cesta

SebaVnímania

Moja autentická cesta k umeniu tanečnej medicíny začala v útlom veku, kedy som pocítila na vlastnej psychosomatike liečivé účinky tanca. Vtedy som tancovala v štruktúre choreografie a práve táto mi v období chaosu pomohla vystavať v sebe pevnú oporu v náročných situáciách.

Neskôr som v pevnosti už vlastných presvedčení štruktúrovaný tanec opustila a prepadla sa 10 rokov do siete zabudnutia na liečivú silu tanca. Túto etapu svojho života považujem za jednu z najdôležitejších, pretože som vtedy pochopila a zažila, kam až to môže viesť keď sa či už nevedome alebo vedome zriekneme toho, čo vyživuje našu dušu.

Znovuzrodenie v tanci prišlo na vrchole tohto obdobia, keď sa mi narodilo dieťa, ktoré prinieslo so sebou múdrosť zrodenia a života, ktorú drží dodnes. Prebudila sa vo mne túžba znovu tancovať, no inak, po novom, bez štruktúr, po svojom. Brušný tanec vo mne prebudil živosť lona a začala som vidieť a rozumieť tomu, čo pre mňa znamená svätý grál. To, čo som celý život hľadala a vnímala som, že mi chýba, bolo celý čas vo mne. A nebola to len sila lona. Našla som mäkkosť srdca, jasnosť videnia a povolenie šíriť to ďalej.

Našla som formu, vďaka arteterapií, liečeniu skrze umenie. Porozumela som, že tanec je vysokou formou liečivého umenia, pretože to abstraktné prenáša do konkrétna. Alebo inak povedané, to božské v nás, naša iskra dostáva slovo a hovorí počas tanca nášho tela o našich schopnostiach, našom vedomí, našej múdrosti, aj našich tieňoch, bolestiach a blokádach. A v tom istom okamihu ukazuje cestu ako sa oslobodiť, ako vytvárať liečivé svety v sebe, kde porozumenie samému sebe prináša riešenia počas tanca.

A presne preto tancujem, so všetkým náročným ale aj prekrásnym, čo život prinesie. Vnímam, že tanec je liečivým nástrojom v rukách každého človeka. Je to cesta k porozumeniu seba a skrze seba životu a okoliu. To, čo hľadáme, nebolo, nie je a nebude nikdy vonku. Je to v nás. Je to tá pravá podstata, ktorá k nám počas tanca prehovára, lieči a prepája so zdrojom. A z toho pramení životodarná, životná energia, cesta k šťastnému životu v slobode a ľahkosti vo vlastnej „šťave“.

Teším sa na vás a čakám vás u seba, v Domoraji, kde sa aj vy môžete trvalo prepojiť s tým vašim umením života „u seba“.

Nezabudni si zapnúť zvuk :)

IMG_5122.jpg
vesica.png

Odovzdávám sa celá

životu, ktorým som...

bottom of page