top of page

so 22. 4.

|

DOMORAJ

Tanec Draka - iniciačný tanec len pre mužov

TANEC DRAKA je iný. Netýka sa toho ako veľmi a či vôbec viete tancovať. Je to priestor pre objavenie svojho vlastného autentickeho pohybu, ktorý otvára vnútornú komunikáciu so zrelým mužom vo vás. Je to individuálna cesta k hlbokému zdroju mužského tvorivého potenciálu a tanec s drakmi na nej.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Tanec Draka  - iniciačný tanec len pre mužov
Tanec Draka  - iniciačný tanec len pre mužov

Čas a místo

22. 4. 2023 10:00 – 23. 4. 2023 14:00

DOMORAJ, Velké Karlovice ev. č 278, 756 06 Velké Karlovice, Česko

O události

Drahí mužIi, viem, že slovo tanec je pre vás strašiakom vďaka tomu ako je tanec v spoločnosti postavený. Podať výkon, pokloniť sa a zožať...potlesk alebo ...výsmech. 

TANEC DRAKA je iný.  Netýka sa toho ako veľmi a či vôbec viete tancovať. Je to priestor pre objavenie svojho vlastného autentickeho pohybu, ktorý otvára vo vás vnútornú komunikáciu so zrelým mužom vo vás.

Vzhľadom k tomu, že v dnešnej spoločnosti je len málo príležitostí prejsť skutočnou iniciáciou z chlapca do zrelého muža, je táto práca na každom z vás, individuálne sa vydať k hlbokému zdroju mužského potenciálu. 

Z celého srdca verím, že tento seminár bude nápomocný na tejto vašej ceste odvahy, ku ktorej mám stále väčší a väčší rešpekt a podporu. 

 Podrobnosti o seminári a prihlasovanie nájdeš TU: 

TANEC DRAKA - iniciačný tanec len pre mužov

Všetci sa občas bojíme. Odvaha je vôľa prekonať svoj strach, nič viac. A tú už musíš nájsť sám. (Uhtred z Bebbanburgu, Posledné Kráľovstvo) 

O ZÁMERE TOHTO SEMINÁRU: 

Drahí muži, pozývam vás do prirodzeného pohybu, ozdravného a iniciačného v mnohých aspektoch.

 Pohyb/tanec je ako zrkadlo, nájdeš v ňom to, čo sa v tebe momentálne ukrýva. Je to naprirodzenejší a ľudskej bytosti najbližší spôsob sebaliečby a sebaregulácie v zmysle uvolnenia potlačenych veci a porozumenia nepoznaného v sebe. Odpradávna bol tanec tým, čomu hovoríme medicína, liek, možnosť zlepšiť svoj stav, ci už fyzicky alebo psychicky.

 Kedysi sa v spoločenstvách ľudí, v pôvodných kmeňoch a komunitách veľa tancovalo. Prirodzený rytmicky pohyb sa používal ako komunikačný prostriedok, ako prostriedok na vyjadrenie seba a ako liečebný nastroj v prípade zlyhania ostatných regulačných prostriedkov, ako byliny, rozhovory alebo spoločný rodinný mechanizmus (tradičné konštelácie). Jeho silu ako liečebnej metódy pochopíme keď sa pozrieme na jeho vývoj počas celých dejín. 

Tanec sa začal postupne regulovať systémom a ovládania chtivými silami spoločnosti, pretože im bolo úplne jasne, že tanec vedie k celkovej slobode a nutnosti prejaviť seba ako celistvú individualitu v živote. Takýto človek sa len veľmi ťažko presviedča o svojej vlastnej nemoci a neschopnosti postarať sa o seba sebestačne. Hlavne je prepojený s prírodou, životom a celkom univerza.

 Pochopiteľne, pravidlo rozdeľuj a panuj by zrazu bolo v ohrození. Preto nastupuje doslova zošnurovanie tanca do štruktúry, presných predpisov, krokových variácii, ťažko obmedzujúcich ľudskú tvorivosť a spontaneitu.

 Mojou úlohou je poskytnúť mužom i ženám priestor na to aby sa tieto staré kódy duše priniesli do vedomia, aby sa z nich duša naučila čo má a mohol nastať v pohybe a tanci prepis týchto kódov na nové. Na také, ktoré vedú k novému vnímaniu seba v živote, k slobode v pohybe, k uvoľneniu a otvoreniu vlastného potenciálu, darov, ktoré človek v sebe nosí a túžia byt prejavené.

 Mojim poslaním je vracať ľudom ich prístup k ich vlastnému tancu/pohybu ako zdroju liečenia, k ich vlastnému zdroju, k cíteniu a prezívaniu samého seba.

 VIAC INFO : Povedie vás vaše telo, vnútorná múdrosť, hudba a veľmi jemné nasmerovanie Marcely Berith.

 AKO TO BUDE PREBIEHAŤ: 

Budeme pracovať na prepájaní tela s dušou pomocou vedomia, pomocou nasej imaginácie a fantázie. Tá je súčasťou nášho vedomia. Imaginácia, fantázia, je akýmsi prepájačom, akýmsi komunikátorom. Môžete si ju predstaviť ako dvojitého agenta, ktorý jednou nohou stoji v pravej a druhou v ľavej polovici mozgu. Totiž keď ti niekto povie predstav si strom, zapojíš logickú časť a tá posiela do imaginatívnej časti impulzy, na základe ktorých sa vytvárajú v hlave obrazy. Čiže, náš mozog nám pomáha objavovať svet abstraktný, neexistujúci v tejto dimenzii, no rovnako reálny v inej rovine vnímania.

 V praxi to bude prebiehať tak, že budem hrať reprodukovanú hudbu a pred každou piesňou vás len veľmi jemne navediem na určitú predstavu, ktorú rozpohybuješ ty sám v tvojom priestore. Počas tanca vás niekedy tiež povediem, vašu logickú časť, aby vám dovolila, povolila vstup do toho jasného a čistého priestoru odkiaľ prichádza impulz, posolstvo, správa duše. Skúste pre tento moment poprosiť vášho vnútorného strážcu, sudcu, hodnotiča, aby vám dovolil tento vstup, aby vám pomohol začuť správu vás samotných pre vás.

 Povediem vás do mnohých nových pohybov, pretože telo a vedomie sú prepojené. Ak vnímame cez naše vedomie určitý uhol pohľadu na seba a svet, máme aj zaužívané aj určité pohybové vzorce. Spolu sa pokúsime rozšíriť naše pohybové stereotypy a vzorce o nové a nepoznané. Pozývam do vášho pohybu hravosť a tvorivosť. Pretože keď rozšírime náš pohybový rámec, rozšírime tým aj naše vedomie a teda priestor, skrze ktorý k nám môže prehovárať naša duša spojená so zdrojom života.

SOBOTA:  Doobeda: - Prebudenie a uvoľnenie tela - Prepojenie vedomia s telom - Načúvanie potrebám tela, vedomia a podvedomia i našej duše Poobede: - Rozihranie odvahy = ohňa vnútorného potenciálu - Pohybom uložíme do tela a svojho vedomia spoznané túžby našej duše

NEDEĽA:

- tanec draka 

- všetky jeho aspekty, výzvy, strachy a ich transformácia do ľahkosti a prirodzenej sily

- Priestor pre poznanie ako v tele prebudené a poznané preniesť do reality

 ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ: 

- uvoľnenie 

- vnútornú rovnováhu 

- Rozšírenie úhlu pohľadu skrze rozšírenie pohybových vzorcov 

- hravosť a tvorivosť 

- Návrat života do žíl 

- Energiu tvorenia 

- Otvorenie nového rozsahu potenciálu 

- zosilnenie vnímania samého seba a svojich potrieb 

- Priestor pre spoznanie a následné zhmotnenie túžob, ktoré sú vo vás 

- nakoniec aj dobrú náladu a novú silu do každodenného života

ČO SI ZOBRAŤ SO SEBOU/ODPORÚČANIA A INFORMÁCIE:

Vezmite si:

oblečenie, ktoré vo vás podporuje pocit slobody, voľnosti. Tiež nezabudnite na oblečenie outdoorové, vhodná obuv, všetko prispôsobte predpovedi počasia ;-) Keďže je seminár v lone prekrásnej prírody, budeme čo najviac tancovať a tvoriť v nej a v spojení s ňou. Verím v jej hlbokú múdrosť, silu a prirodzenú autoritu. Je veľmi dobré byť na to pripravený.

Ubytovanie: je súčasťou ceny seminára a je zabezpečené v priestoroch prekrásneho centra DOMORAJ. Domoraj, tak sme nazvali naše nové centrum sebarozvoja pomocou medicínskeho tanca a pohybu a ostatných foriem umenia, ktoré je priestorom pre vás i nás na ceste k sebe, k našej prastarej pôvodnej životnej a životodarnej sile a zároveň náš nový domov.

Toto centrum je priestor pre objavenie zdroja v sebe, nielen tým, čo v ňom bude  pravidelne prebiehať, čiže workshopy, semináre a kurzy, ale aj tým, že samo je priamo v centre nádherných panenských lesov v srdci Beskýd v obci Veľké Karlovice, ktorá je len 10 min od Makova. Tým pádom sme blízko pre vás priatelia slovenskí a aj českí, lebo sme priamo na hranici medzi našimi dvoma krásnymi krajinami. Naše komfortné izby sú 4-posteľové, WC a sprcha sú privátne na každej izbe.

Strava: je súčasťou ceny seminára a je zabezpečená počas celého víkendu. Začíname v sobotu obedom a končíme v nedeľu obedom. Jedlo bude zdravé, chutné pripravované v našej vlastnej kuchyni z lokálnych a väčšinou BIO surovín, tak aby podporilo našu telesnú aj duševnú stránku v úprimnej práci na sebe ;-)

CENA: 4.320 Kč = 180 € 

Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť zálohu vo výške: 1.920 Kč = 80 € 

Zvyšok 2.400 Kč/100 € zaplatíte na mieste po príchode, platiť na mieste môžete aj v EURO. 

#tanecdraka #tanecpremuzov #tanecmuzi #muzskaspiritualita #iniciacnytanec #marcelaberith

Platba zálohy

  • TANEC DRAKA

    CENA celého semináru je : 4.320 Kč = 180 € Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť zálohu vo výške: 1.920 Kč = 80 € Zvyšok 2.400 Kč/100 € zaplatíte na mieste po príchode, platiť na mieste môžete aj v EURO.

    1 920,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page