top of page

Tanec k Festivalu patrí


Slnko stále svieti. Babie leto, teplo, vôňa... Ach ... a stále prichádzajú spomineky na výnimočný letný Festival Muži a Ženy Spolu. Výnimočný úplne všetkým. Začalo to už tým ako vznikal a končí odkazom pre nás všetkých...vznik novej Zeme.


Už prípravy naň boli skvelou príležitosťou byť často na Slovensku medzi skvelými ľudmi, našim tímom lektorov, ktorí sa pre mňa stalli rodinou duše. Najkrajšie na tom bolo vnímať ako nám ide o jedno a ako sa počas prípravy mení základné paradigma v tímoch a teda končí súperenie a porovnávanie sa, ale začína zdieľanie svojich darov a napĺňanie poslania spolu.


Pamätám sa ako som zacítila, že tanec neodmysliteľne k festivalu patrí. Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou celostného rozvoja. Vedomý tanec kde venujeme pozornosť telu, duši aj Duchu v rôznych formách pohybu otvára možnosť nahliadnuť na určité časti života, ktoré sú si pýtajú v nás pozornosť.


Pekné slová a teória, však? No realizácia je omnoho šťavnatejšia. Priniesť v skutočnosti Tanec pre Dušu na Festival bol neuveriteľne spontánny, radostný a živelný zážitok. Cítila som ako prúd tvorivosti tanca berie celé pódium do svojich vášnivých rúk, muzika hrá a duše začínajú rozprávať, tvoriť obrazy pre každú z nás a spájať nás na jednu spoločnú cestu k samému sebe. Do svojich vnútorných svetov, otázok a vlastných jasných odpovedí.
Bolo mi cťou byť tam na Lunterovom ranči s vami drahí Mab Junga, Igor Miháľ, Michal Marguš, Matúš Khan, Bea Hlohovská, Marcelka Sara Šipošová, Saška Alma Murín, Slavka Vesna, Matej Hlohovský, Janka Stašáková, Martin Gavalier a Andarin Čarovná.Ďakujem Eileen Yaman za nádherné foto, čo vystihlo celú atmosféru. Mám vás moc rada a teším sa na ďalšie spoločné tvorenia a stretnutia s vami a ďalšími krásnymi ľudmi, ktorých som na festivale stretla.


S láskou,

Marcela


Nasledovné akcie:

Seminár TANEC PRE DUŠU ŽENY v Bratislave 17.10.2020 - Pozývam vás sa spojiť so sebou cez prirodzený, naladený na seba, intuitívny tanec. Rezervácie TU: https://www.marcelaberith.com/events/tanec-pre-dusu-zeny-v-bratislave-1
204 zobrazení

コメント


bottom of page