top of page

Skryté časti Duše v jej Tanci


Koľkorát už som to videla keď sa pri tanci zrazu rozvinula nepoznaná, alebo neprejavená časť ľudskej duše? Asi 100 krát? Viac? Neviem, ale zakaždým je to pre mňa obrovský zážitok. Aj preto túto prácu robím. Aj preto tancujem so ženami pre tanec našej duše. Nie sú to len ich duše a ich časti, ktoré dovtedy neprejavené naraz vyskakujú von, tancujú, svietia, ale aj naháňajú trochu strach a pýtajú si porozumenie a prijatie. Sú aj moje. Zakaždým keď s vami tancujem, zážitok je iný. Nový. Nepoznaný.

Áno, koncept je stále ten istý. Tancujeme pre dušu. Ale To, čo k nám prehovára je zakaždým iné. V tomto tanci je to hra s Kairosom...neexistujúcim tokom života aj času, ktorý nami v tom danom okamihu preteká. Preto má kapacitu priniesť, ak tomu dovolíme, neuveriteľné poznania. Obrazy, ktoré nám posiela duša z toho priestoru, v ktorom prebýva a kde je doma. Moja drahá priateľka a úžasná terapeutka Ellynne Skove z New Yorku vraví tomu priestoru Modrý Priestor...pretože farba modrá, indigo, intuícia. V angličtine sa vravi, že keď k vám niečo príde len tak, z "čista-jasna" že to príde"out of the blue" , čiže z modrého priestoru.

Vtedy vnímam všetky tie prepojenia, more, voda, modré nebo, modrá planéta Zem....

Tanec do ktorého pozývame tanocovať s nami energie Zeme, nebeské energie , živly vody a vzduchu a všetky ostatné prebúdzajú v nás vnímanie svojho tela, skrze zmysly. Prebúdza v nás dušu skrze jasný signál, ktorý sme tým, že na takom seminári sme, duši vyslali. Znel asi takto: " Som tu, načúvam, hovor prosím. " Prebúdza v nás to ticho, v ktorom sa môže ozvať jasný hlas vedomia. Čím viac zorširujeme a poznávame svoj tanec, tým viac rozširuje priestor pre svoje vnímanie týchto všetkých troch vrstiev nášho bytia.

Keďže som pri takomto spojení, prepojení a napojení absolútne ponorená do vnemov, ťažko sa mi robia fotodokumentácie a tak som vám znova zabudla spraviť fotky z uplynulého semináru Tanec pre Dušu Ženy v Trenčíne 27/06. Ale, zdieľam vám aspoň jednu z tých momentov keď ku mne prichádzajú správy z Modrého Priestoru. Pamätám, že som ten výraz a pocit vnímala u mnohých z vás...

A týmto vás aj srdečne pozdravujem všetky, drahé moje, ktoré ste v tomto priestore tancovali spoločne. Ďakujem, že môžem s vami zdieľať i vašu radosť z tohto poznávania, i strasti, ktoré sa na tej ceste objavia i znova radosť z rozuzlenia. Ďakujem, že so mnou zdieľate všetky vaše pocity a dojmy a pochpenia obrazov, ktoré prišli následne po tanci v bežnom živote. Je pre mňa vzácne byť svedkom vašich príbehov, ktoré v mnohom posúvajú a rozjasňujú aj moje vnímanie.

Budem sa na vás tešiť pri ďalších tancoch kdekoľvek a tiež sa teším na všetky nové ženy, ich príbehy a nové stretnuia.


s láskou objímam a prajem veľa tanca života vo vašich dňoch,


Marcela Berith


ďalšie semináre:

TANEC VLČICE v Beskydoch - 4 - 6. 9. 2020 - https://www.marcelaberith.com/events/tanec-vlcice-v-beskydoch




142 zobrazení

Comments


bottom of page