top of page

Rituál Srdce - svetlo do tmy

Rituál Srdce, názov, ktorý nami zatriasol okamžite. Zimomriavky potvrdili cítenie, že nasledujeme cestu, ktorú sme v sebe so Stanislava Sóham cítili odkedy sa naše labutie perute a oči stretli v spoločnom tanci.Stretnutie, ktoré sme spolu ešte pred Vianocami zažili bolo základom toho, čo v sebe cítim a zažívam dnes a preto o ňom píšem. Nebyť tohto rituálu, nenahliadla by som tam kde sa teraz svieti, no predtým bola absolútna tma.Pohľad do zákutí kde je tma je desivý, nechceme vidieť seba, nechceme cítiť tú bolesť, chceme sa len vyhrievať na Slnku svojich úspechov a toho čo sme zvládli. Porovnávať sa s druhými a byť uvoľnení a svietiť a rozdávať lásku a dobrotu a nehu. Nooooo.... ty kráso...oslovenie úplne sedí. A čo sa stane keď to nejde? Čo ak z toho tmavého kúta vykukne táto pani dokonalá na nás práve presne v momente keď nie sme na to pripravené? Keď nám zrovna nie je dobre, do tanca, do reči, do tvorenia, do svietenia? Stiahneme sa a vrátime sa až nám zase bude dobre, až zase budeme fit, až budeme zase vyspaté a učesané a pekne voňať. To by sa ti egíčko veľmi páčilo, vykopnúť zánik zo vzniku, odrezať Život zo života. Hmm....Rituál Srdca otvoril vo mne Pandorinu skrinku, pozvala som všetky tie paničky dokonalé v sebe na kafe a porozprávali sme si poriadne. Celé predvianočné dni a celé Vianoce sme si vyprávali o tom, čo všetko nestíham a nezvládam a ako to na mňa tlačí a čo z toho vychádza pre môj život.


Pozorovala som svoje staré temné ja ako vznikalo, vzalo ma na výlet do dávno zabudnutých svetov. Prešla som s nim hĺbky svojich oceánov podvedomia až do dnešného dňa.

Ohliadam sa práve dnes za predchádzajúcimi dňami a žehnám sile a múdrosti, ktorá nás spojila so Sóham a ženami dostatočne odvážnymi na to aby sa pozreli do svojich temných svetov a hľadali v nich svetlo.Dnes už vidím svetlo, dnes znova vyliezam spod zeme, žiarim vďaka sile popola a zániku ako Fénix vo svojom vnútri a vítam prichádzajúce poznania dní hlboko v sebe. Ber si ma Živote! Zneje vo mne neustále. Som tvoja oddaná milenka, dobrodruh, ktorý sa ti otvára a ďakuje za dary výšin i poklady hĺbok v nás.


Ďakujem milovaná sestrička duše, Sóham, za tvoju oporu a podporu a spolutvorenie, nekonečnú nehu a autenticitu a podržanie dvierok do stratených svetov, najviac za zdieľanie. Teším sa na všetky naše ďalšie spojenia a tvorenia, a že ich bude požehnane.Ďakujem drahé moje spolupútničky, za prekrásny spoločný štart do nových dní, do možnosti ožiť sama v sebe hneď po tom ako sa premením vďaka vlastnej hlbokej múdrosti Fénixa.

Ďakujem ti TANEC, za to že ťa máme ako druh cesty vo vesmíre, že môžme skrze teba zažiť božskosť a jeho esenciu, jeho dotyk v nás. Som tebou a ty si mnou.


S láskou,

Marcela <3


Viac workshopov a kurzov nájdete na mojom webe TU: https://www.marcelaberith.com/workshopy-seminare

146 zobrazení

Comentários


bottom of page