so 29. 1. | Slovensko

Tanec Draka - Víkendový prožitkový workshop pro muže

Navzdory všem maskám a rolím, naše těla zůstávají divoká, v tanci září jako jiskry a zvou k poznaní všeho co skrývá probouzející se život.
Tanec Draka - Víkendový prožitkový workshop pro muže

Čas a miesto

29. 1. 2022, 9:00 – 30. 1. 2022, 16:00
Slovensko, Slovensko

O udalosti

Drazí muži,

zveme vás do přirozeného pohybu, který je v mnoha aspektech velmi léčivý a iniciační. Pohyb/tanec je jako zrcadlo, ve kterém lze nalézt vše, co je ukryto či potlačeno ze strachu to naplno projevit. Odpradávna byl tanec/pohyb využíván jako léčivý nástroj pro pochopení či komunikaci s okolím. Už tehdy se ve společenství, komunitách a původních kmenech stále tančilo. Přirozený rytmický pohyb zprostředkovává komunikaci a tvoří prostor, ve kterém lze vyjádřit to jak se cítím uvnitř.

Skutečnou léčivou sílu svobodného tance a vyjádření pohybem pochopíme, když se podíváme na jeho historický vývoj. Tanec se začal postupně regulovat systémem a chtivými silami společnosti, protože bylo zcela jasné, že svobodný projev pohybu bez limitu vede k celistvé individualitě v životě. A takový jedinec je pro tuto společnost neuchopitelný a nelze s ním manipulovat v rámci systému. Je totiž propojený s přírodou, životem a celým universem. Takže pravidlo "rozděluj a panuj" není možné na tohoto jedince aplikovat. Proto nastupuje doslova sešněrování tance do struktury, přesných předpisů, krokových variací a spontánnost se vytrácí.

Nabízíme mužům prostor, ve kterém mohou projevit vše, co se chce ukázat aby mohlo být prožito, přijato a došlo k absolutnímu uvolnění jak v těle, tak v mysli. Tímto způsobem dochází k hlubokému přepisu starých kódů/vzorců, které vedou k novému vnímání sebe v životě, k svobodě v pohybu, k uvolnění a otevření vlastního potenciálu, darů, které člověk v sobě nosí a ty touží byt projevené a žité naplno a v radosti.

Celým víkendem vás provedou tři ženy, které pracují velmi jemně a je skrze ně tvořen bezpečný prostor pro projevení a sdílení všeho, co je ukryto v hloubce vaší duše.

Marcela Berith - MEDICÍNA TANCE

Žena, která vstupuje intenzivně do hlubin srdce, ve kterém teče řeka života. Její extatická smyslnost a vášeň je medicínou, která se prolévá skrze pohyb a tancem tryská ven. Celým víkendem vás jemně povede v pohybu aby jste se propojily s tím, kdo opravdu jste. Srdce Marcely je jako náruč, ve které můžete prožít absolutně vše, co si nedovolíte v běžném chodu života. Jejím posláním je vracet lidem jejich přístup k tanci / pohybu jako zdroji léčení, k jejich vlastnímu zdroji, k cítění a prožívání sebe sama.

Jak to bude probíhat?

Povedu vás do mnoha nových pohybů, protože tělo a vědomí jsou propojeny. Pokud vnímáme přes naše vědomí určitý úhel pohledu na sebe a svět, máme zažité i určité pohybové vzorce. Spolu se pokusíme rozšířit naše pohybové stereotypy a vzorce o nové a nepoznané. Zvu do vašeho pohybu hravost a tvořivost. Protože když rozšíříme náš pohybový rámec, rozšíříme tím i naše vědomí a tedy prostor, skrze který k nám může promlouvat naše duše spojená se Zdrojem života.

www.marcelaberith.com

Tereza Winklerová - INTELIGENTNÍ POHYB

Žena, která vnímá pohyb jako přirozenou součást naší existence, neustále se měnící a přizpůsobující se kolonie buněk, jež adaptačními mechanismy reaguje na změny ve vnitřním i vnějším prostředí. Tělo reaguje jak na ryze hmotné stimuly, jako je gravitace, tak i na naše záměry a emoční či mentální vzorce. Tato propojenost různých úrovní naší existence a jak se náš život zrcadlí v našich tělech je to, co jí zajímá. Toto poznání vnáší do světa skrze praxi a techniky vedoucí k uvolnění a pochopení toho, jak je naše tělo inteligentní a my můžeme číst sami v sobě.

Jak to bude probíhat?

Povedu vás k dobrému uzemnění i větší tekutosti, my jsme do velké míry tvoření vodou a jejím pohybem, otisk spirál, vln a pulzací stále nacházíme v naší anatomické struktuře. Voda je hravá a zvědavá, všude zdejší, je to medium, voda může být tvrdá i měkká, čistá nebo kalná, klidná nebo rozbouřená, hluboká nebo mělká, voda může téct v korytě řeky a pomáhat nebo zaplavit a zničit zem, to vše k nám patří, naše vzestupy i pády, síla i uvolnění, soucit i vztek, radost i smutek. Vše, co je třeba je být dobře přítomen u toho, co život zrovna přináší: sensing – feeling - action. Skrze pohybové praxe, skrze tělo, jsou mnohé vznešené teorie uchopitelnější…. jak se říká: „vidět či slyšet, znamená zapamatovat si, prožít znamená pochopit“.

https://www.terezawinkler-intelligentmovement.com/

Michaela Parida - PROŽITKOVÉ FOTO

Žena, skrze kterou se otevírá pole průzračnosti a skutečné kvality ducha... Parida tvoří most - vizuální kontakt, ve kterém se odhalí vše, co se v běžném životě skrývá díky přehlcené mysli a neustálým hodnocením sebe sama... V poloze fotografování její mysl ustupuje stranou a proudí čisté bytí přítomnosti... V tomto poli se lze uvolnit natolik, že mysl utichne a vyvstane stav prožívání toho kým opravdu jste...  Ve skutečnosti se děje mnohem více než se zdá... Fotografování samotné je jen nástroj k hlubokému ponoru do sebe sama... A díky tomu lze zachytit skutečnou energií ducha a vidět se skrze zrak a vidět i to, co je za zrakem...

Jak to bude probíhat?

O víkendu bude Parida pracovat s muži jako vědomý pozorovatel v proudech tance a pohybu vedené Marcelkou a Terezkou... Nechá se vést prostorem, který se vytvoří a zachytí vše, co zachyceno být má. Přenese každého muže do možnosti se vidět bez obalu... Z víkendu každý muž dostane fotografie, které slouží hlavně pro jeho vnímání a cítění se... a samozřejmě sdílení světu pokud to tak ucítí... Je to velmi léčivý nástroj k tomu, jak se přijmout se vším, co se přes nás projevuje...

www.michaelaparida.cz

Martina Tutamana - RITUÁLNÍ MASÁŽE

Žena milující život, doručuje prožitek v těle, jež vás vtáhne do nitra sebepoznání. Esence Martiny je jemnost, něha, vášeň, láska a mnohé další. Tvoří bezpečný prostor pro uvolnění a otevření těla i mysli. Při vstupu do prostoru těla klienta se identita Martiny vypíná a skrze její tělo proudí čisté vědomí. ,,Vaše tělo pošeptá rukám Martiny, co potřebuje a ta pouze sleduje, co doručuje‘‘ sděluje Martina. Tento prožitek je jedinečný (jelikož vychází z vás) a zve do středu, tam kde je to, když říkáme JÁ. Pracuje s životní energií těla, které napomáhá ,,žít sebe‘‘ v těle.

Jak to bude probíhat?

O víkendu bude Martina k dispozici těm, kteří ucítí tah sestoupit plně skrze své tělo do ducha a prožitku sebe sama. Individuální masáž není zahrnutá v ceně víkendu. Hodnota rituálu je otevřena na každém člověku podle toho, co mu tento prožitek doručil. Na masáž se můžete domlouvat už nyní na emailu: martina.tutamana@gmail.com

www.martinaprazakova.com    

CO MŮŽETE OČEKÁVAT:

- uvolnění – vnitřní rovnováhu

- Rozšíření úhlu pohledu skrze rozšíření pohybových vzorců

- hravost a tvořivost

- Návrat života do žil

- Energii tvoření

- Otevření nového rozsahu potenciálu

- zesílení vnímání sebe a svých potřeb

- Prostor pro poznání a následné zhmotnění tužeb, které jsou ve vás

- nakonec i dobrou náladu a novou sílu do každodenního života

CO NEČEKEJTE:

- zážitek mimo rámec vašeho vnímání a vědomí

také nečekejte:

- únik od reality

- že všechno, co zažijete a pocítíte bude JENOM krásné a pozitivní

- teoretické přednášky

CO SI VZÍT S SEBOU:

- oblečení ve kterém se cítíte dobře, pohodlně, doslova ve vlastní kůži

- uzavíratelnou láhev s vodou

CENA: 5500 Kč (210 €)

V ceně je zahrnuto:

- pestrá strava 

- ubytování na jednu noc 

- tvořivá a časová energie Marcely, Paridy a Terezy

- balíček upravených fotografií a videozáznam

Informace o platbě vám pošleme po registraci emailem :)

Zdieľať udalosť

Ak máš akúkoľvek otázku ohladom seminára či akcie, tak mi napiš sem do kontaktného formulára :)